joomla templates top joomla templates template joomla

Szczęśliwe zwycięstwo grudziądzan w Gnieźnie.


Szczęśliwe zwycięstwo grudziądzan w Gnieźnie.

Szczypiorniści MKS Grudziądz po raz pierwszy w swojej 20-letniej historii, udali się na zawody ligowe do Gniezna z tamtejszymi „Wilkami”.

Szczypiorniści z Wielkopolski są beniaminkiem w rozgrywkach II ligi, a klub powstał w 2015 roku.

            Same zawody od pierwszego gwizdka były emocjonujące. Obie drużyny grały twardo w obronie, a i nie brakowało wykluczeń. W 11 min. było 5:4 dla Gniezna, by chwilę później  grudziądzanie wyszli na 1 bramkową przewagę, 6 : 7. W tym okresie szczypiorniści z Grudziądza nie wykorzystali sytuacji do zdobycia bramek (Kruszewski oraz Bieniek). W 20 min. objęliśmy trzy bramkowe prowadzenie 7 : 10, a do końca pierwszej połowy dorzuciliśmy jeszcze jedną bramkę, dzięki czemu zakończyliśmy pierwszą połowę meczu z wynikiem  9 : 13 dla grudziądzan.

            Druga część spotkania zaczęła się nieciekawie. Po niecelnych rzutach Piernickiego oraz Barteckiego, gospodarze mocno zbliżyli się na wynik 13:14, w 35 minucie. W 40 min. tylko na chwilę grudziądzanie zwiększyli prowadzenie 15 : 18. Na kwadrans przed końcem spotkania, MKS nie wykorzystuje sytuacji do zdobycia bramki (grając w przewadze liczebnej)- Kruszewski, Rumniak, Prietz, Orłowski. To wszystko spowodowało, że gospodarze ponownie objęli prowadzenie 19 : 18. Od tego momentu zespoły grały „bramka za bramkę”. W 53 min. po bramkach Orłowskiego i Grabowskiego, ponownie obejmujemy prowadzenie 21 : 22. Końcowe 5 minut to wojna nerwów, którą wytrzymali grudziądzanie. Ostatnią bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Kożanowski, ustalając wynik 24 : 25 dla MKS Grudziądz.

          Mecz, a szczególnie jego druga połowa, była niesamowitym widowiskiem sportowym dla zgromadzonej licznie publiczności. Interwencje bramkarza gospodarzy Dariusza Zarzyckiego,  wydawałoby się w beznadziejnych sytuacjach, efektowne bramki i wrzutki zespołu MKS Grudziądz, sprawiły, że spotkanie było jednym z najbardziej emocjonujących i miłych zawodów dla tłumnie zgromadzonych kibiców  Szczypiorniaka Gniezno.

MKS Grudziądz odnosząc kolejne zwycięstwo, przesunął się w tabeli na 5 pozycje.

Skład i bramki:

Ziółkowski – Prietz T. – Knopik; Bieniek-3; Piernicki; Wróblewski; Karwasz; Grabowski-2; Bartecki-1;Kożanowski-5;Orłowski-3;Kruszewski-8; Guttmann; Ejzygmann; Rumniak-3

 

Kolejne spotkanie MKS Grudziądz rozegra 08.12. o godz. 17.00 z MOSiR Kętrzyn, będzie to ostatnie spotkanie w Grudziądzu w pierwszej rundzie tego roku.

Serdecznie zapraszamy.