KPR Gryfino – MKS Grudziądz 35 – 26 ( 16 – 14 )

Autor: Zbigniew Włodarczyk, egryfino.pl/ Gazeta-Gryfińska

KPR Gryfino – MKS Grudziądz  35 – 26 ( 16 – 14 )

Porażka, która nie przynosi chluby szczypiornistom MKS Grudziądz.

Jest to już druga porażka szczypiornistów  w nowym sezonie, tym razem grudziądzanie musieli uznać wyższość zawodników z Gryfina.

Pierwsza część spotkania miała wyrównany przebieg, prowadzenie zmieniało się co kilka minut, w 17 min widniał wynik 7:5 dla MKS Grudziądz, by 5 minut później był już remis po 10.

W 27 min. na ławkę kar powędrował Bartecki Michał, wykorzystali to gospodarze obejmując dwubramkową przewagę 16 – 14 i tak zakończyła pierwsza część spotkania.

Druga część spotkania to niestety porażka całego zespołu. Od pierwszych minut zespół gospodarzy wyłączył dwóch naszych zawodników (Bartecki i Kożanowski ) to spowodowało, że grudziądzanie nie radzili sobie z tą obroną. Jak na drodze stanął bramkar,z to oddawaliśmy niecelne rzuty na bramkę.

Przez 10 minut gry zdobyliśmy 2 bramki, tracąc 7, co ustawiło spotkanie ( 23 – 16 ).

Niestety niemoc grudziądzan trwała dalej, od 42 minuty do 50 minuty na ławce kar przesiedzieli: Prietz x2; Bartecki; Kożanowski; Kruszewski i Ejzygmann, grając w osłabieniu 3 oraz 2 zawodników, traciliśmy kolejne bramki.

Zawodnicy zbyt emocjonalnie reagowali na decyzje sędziowskie, co miało wpływ na cały zespół. Utrata kolejnych bramek zadecydowało o całym spotkaniu, przegrywamy kolejne spotkanie 35 – 26.

Podsumowując, grudziądzanie do Gryfina udali się z brakiem Orłowskiego i Flemminga. Nie miało to wielkiego wpływu na grę zespołu. Grudziądzanie nie poradzili sobie z emocjami i sami ze sobą. Byliśmy mało skuteczni, popełnialiśmy zbyt dużo błędów oraz podejmowaliśmy złe decyzje. To wszystko miało wpływ na końcowy wynik spotkania.

Takie zachowanie zawodników nie powinno mieć miejsca, zawodnik powinien skupić się na swojej grze.

W najbliższą sobotę 29.09. o godz. 16.00 szczypiorniści zagrają z zespołem SAMBORA Tczew, serdecznie zapraszamy.