joomla templates top joomla templates template joomla

Piłkarze ręczni MKS Grudziądz rozpoczną nowy sezon 2018 - 2019 w II lidze

Szczypiorniści MKS Grudziądz od nowego sezonu 2018/2019 rozpoczną rywalizację na poziomie II ligi, niestety po spadku grudziądzan z I ligi były jeszcze nadzieje wprawdzie iluzoryczne na pozostanie w I lidze, tym bardziej, że dochodziły „plotki” o powiększeniu zaplecza ekstraklasy, zespoły które zwyciężyły aspirowały do najwyższej klasy rozgrywek (Wągrowiec i Tarnów). Jak się okazało, zespoły nie spełniły wymogów finansowych oraz braki  w dokumentacji spowodowały nie dopuszczenie do rozgrywek w ekstraklasie, podobne problemy miały zespoły Meble Wójcik Elbląg i Legionowo, te zespoły spadły do niższej klasy rozgrywek, I ligi.
 
Te wszystkie zawirowania spowodowały, że zabrakło miejsca dla naszych szczypiornistów a trzeba dodać zespoły, które wywalczyły awans sportowo ( Tczew; Ciechanów; Grodków; Zamość-zastąpił VIVE II Kielce ) .
 
Tak też postąpił Polski Związek, który zaprosił do rozgrywek I ligi zespoły z drugich pozycji (Forza Wrocław i SPR Radzymin). Na obecną chwilę I liga składać się będzie z trzech grup każda po 12 zespołów.
 
Jak już wspomniałem z nowym sezonie grudziądzanie wystąpią na poziomie II ligi Pomorskiej i rywalizować będą w grupie składającej się z 14 zespołów, nowymi zespołami dla naszych szczypiornistów; Kwidzyn; Szczypiorniak Gniezno; MOSiR Kętrzyn; Jeziorak Iława; Borowiak Czersk; a pozostałe zespoły z jakimi będziemy rywalizować są znane naszym zawodnikom: MKS Brodnica; Szczypiorniak Olsztyn; Energetyk Gryfino; SMS ZPRP Gdańsk; Sambor II Tczew; Tytani Wejherowo; AZS UMK Toruń oraz AZS UKW Bydgoszcz.
 
Na pierwsze spotkanie już dziś zapraszamy kibiców, odbędzie się 15.09. o godz. 18.00 a rywalem będzie zespół z Gdańska SMS II ZPRP, serdecznie zapraszamy.
 
Jakie cele grudziądzkich szczypiornistów, najważniejsze by grać swoimi wychowankami a mamy zdolną młodzież, mają się ogrywać i zdobywać doświadczenie. Przygotowania do sezonu rozpoczną się 01.08. na naszych obiektach sportowych, później sparingi , w Tczewie, Brodnicy, Kościerzynie i Grudziądzu. Czasu nie wiele zostało, oby wszyscy zdrowi powrócili z urlopów, chociaż obecnie część zawodników występuje w innej odmianie piłki ręcznej na piasku PGNiG Summer Superliga i to z sukcesami.
 
Więcej informacji o zawodnikach i przygotowaniach w sierpniu po rozpoczęciu przygotowań.