joomla templates top joomla templates template joomla
 
Szczypiorniści bardzo mocno skoncentrowani przystąpili do spotkania, było widać, że chcą zmazać ostatnie nieudane spotkania jak również zdobyć tak potrzebne punkty.
 
Od pierwszych minut zawodów uwidoczniła się lekka przewaga grudziądzan, w 18 minucie było 4 – 7 dla MKS Grudziądz, dobrze w tym okresie gry prezentowała się obrona a i Żurawski w bramce swoje zrobił. Mimo kar naszych zawodników Bartecki, Landzwojczak i  Orłowski oraz nieskuteczność skrzydłowych udało się grudziądzanom utrzymywać 2 – 3 bramkowa przewagę.( 10 – 13 )
 
W przerwie dużo mówiliśmy jak zagrać drugą część spotkania by utrzymać przewagę, niestety zawodnicy Orłowski, Bartecki dosłownie oddają piłkę w ręce obrońcom i tracimy dwie bramki pod rząd. W 36 min. zawodnicy Mazura Sierpc zostają dwukrotnie ukarani i aż się prosiło zdobyć bramki. Niestety w naszych zawodników wkradł się strach przed podjęciem decyzji oddania rzutu na bramkę, doświadczeni zawodnicy Orłowski, Kostrzewa podejmują złe decyzje i tylko szczęście nie pozwala gospodarzą objąć prowadzenia w tym czasie gry.
 
W 42 minucie po nie skutecznych rzutach, Kruszewskiego, Sarczyna, Nalaskowskiego i Bieńka (wszyscy skrzydłowi) tracimy jednobramkową przewagę i w 48 minucie jest 20 – 18 dla gospodarzy. Taka sytuacja na tablicy wyników utrzymuję się do 56 minuty 22 – 19 .
 
W 56 minucie trenerzy grudziądzan decydują się na grę „każdy swego” i mozolnie odrabiają straty, najpierw jest obrona karnego ( Żurawski) i po bramce Orłowskiego w 58 min. na tablicy widnieje 23 – 22 dla Mazura Sierpc.
 
Na 30 sekund prze końcem gospodarzom nie udaję się zdobyć bramki interwencja Ziółkowskiego, posiadamy piłkę z szansą na remis, który dają możliwość zdobycia punktów po serii karnych. Niestety złą decyzję podjął Orłowski, za szybko zdecydował się na rzut (niecelny) i było po meczu, żal z nie wykorzystanej szansy.
 
Podsumowując, nie można wygrać zawodów skoro nie wykorzystuje się 11 sytuacji stuprocentowych większość skrzydłowych a i rozgrywający na których spoczywa trzon zespołu mylili się w tym dniu, złe decyzje i brak skuteczności to były przyczyny kolejnej porażki, porażki która nie powinna się przydarzyć. Teraz zaczyna się runda rewanżowa a dla grudziądzan bardzo trudny okres gry, muszą zdobywać punkty a jak widać punkty uciekają zespołowi, który walczy o utrzymanie w I lidze.
 
SKŁAD i bramki: Żurawski-Ziółkowski; Piernicki-1;Kostrzewa-7;Rudnicki;Bartecki-1;Pozoga-2; Nalaskowski-1; Orłowski-4;Kruszewski-4;Bieniek;Saraczyn;Landzwojczak-1; Kożanowski-2
 
KARY:
MKS – 12 minut
MAZUR – 8 minut
 
W najbliższym dniach grudziądzan czeka pracowity tydzień już w środę 31.01. o godz. 20.00 do Grudziądza przyjedzie zespół ekstraklasy Wybrzeże Gdańsk i w ramach 1/16 Pucharu Polski rozegra spotkanie, następnie już 03.02.18 szczypiorniści udadzą się do stolicy na zawody ligowe z ASZ UW Warszawą, w pierwszym spotkaniu ulegliśmy 32 – 33, także jest szansa na rewanż. 
 

Sponsorzy: