W miniony weekend szczypiorniści rozegrali bardzo ważne spotkanie z sąsiadującym w tabeli zespołem z Żukowa pokonując przyjezdnych 26 -22 (10 – 10).

Zawody od pierwszego gwizdka były bardzo nerwowe, zawodnicy obu drużyn wiedzieli o co grają, ta sytuacja miała wpływ na jakość gry oraz skuteczność.

Do 19 minuty utrzymywał się wynik remisowy po 6, chwilę później po bramkach Orłowskiego i  Pożogi grudziądzanie objęli dwu bramkową przewagę.  W tym okresie cały zespół wyróżniał się grą w obronie jak i ataku a wspierał kolegów w bramce Żurawski Jakub.

W ostatniej grudziądzanie nie utrzymali prowadzenia i do szatni musieli zejść z wynikiem remisowym po 10.

Drugą część zawodów rozpoczęli lepiej gospodarze, przez 10 minut zdobyli 5 bramek tracąc zaledwie 2 i było 15 – 12 dla MKS Grudziądz.

W 45 minucie Mateusz Kostrzewa nie wykorzystał karnego, a poprawił Mateusz tym razem Orłowski było 17 – 14.

W 47 minucie w bramce Żurawskiego (występował z kontuzją)zastąpił Maciej Ziółkowski i od razu pokazał się z dobrej strony, obrona dwóch karnych dała grudziądzanom pięciobramkowa przewagę, 19 – 14

Wszystko szło w dobrym kierunku, kiedy to w 55 i 56 minucie na ławkę kar powędrowali Saraczyn i Bartecki, wtedy grudziądzanie mocno musieli się napracować na boisku by utrzymać prowadzenie i zwycięstwo dowieźć do końca spotkania.

I tak się stało po długiej przerwie bez zwycięstwa szczypiorniści odnieśli 3 zwycięstwo w tym sezonie, plasując się na 11 pozycji. Najważniejsze jest to, że drużyna nie straciła kontaktu z zespołami sąsiadującymi w tabeli.

Najbliższe spotkanie MKS Grudziądz rozegra z liderem rozgrywek z Nielbą w Wągrowcu, natomiast ostatnie spotkanie w tym roku rozgrają w Grudziądzu 09.12. o godz. 17.00 z Pomezanią Malbork.

Żurawski; Ziółkowski; Prietz – Piernicki-1; Kostrzewa-6; Szwed-1; Rudnicki-1; Wojciechowski-1; Bartecki-1; Pożoga-4;Nalaskowski-1; Orłowski-7; Kruszewski-1;Grabowski; Saraczyn-2; Landzwojczak,

Kary:
MKS- 8 min + (cz.k. Landzwojczak)
Żukowo – 6 min.