MKS Grudziądzu wygrywa w wyjazdowym spotkaniu z SMS I Gdańsk 26:29 (13:14)

Sylwester Ziółkowski/MKS Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24.pl.

Od pierwszych minut spotkanie pomiędzy MKS-em Grudziądz a zespołem SMS I z Gdańska było wyrównane, chociaż to grudziądzanie od samego początku przejęli rolę punktowego lidera.

Grudziądzanie zdawali sobie sprawę jak trudny będzie mecz z młodzieżą Szkoły Mistrzostwa Sportowego i przystąpili do spotkania mocno skoncentrowani. W zespole MKS-u w dalszym ciągu brakuje Szymona Pozogi, który leczy uraz mięśnia łydki.

Tak jak się spodziewaliśmy od pierwszych minut zawody były wyrównane z lekką przewagą 3 bramkową Grudziądzan.

W 22 min. kiedy na ławkę kar powędrował Mateusz Orłowski młodzież SMS-u odrobiła straty i zbliżyła się na jedno bramkę i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Początek drugiej odsłony nie był już tak wymarzony dla podopiecznych Andrzeja Kaczorowskiego i Sylwestera Ziółkowskiego jeszcze przez 7 minut goście utrzymywali przewagę 2 bramek, ale w 37 min. spotkania na ławkę kar powędrował Miachał Bartecki a w 38 min. Skoroch Kamil, to spowodowało, że zawodnicy Marcina Pilcha wyszli na jednobramkowe prowadzenie 19 – 18.

W tych trudnych chwilach swoją klasę pokazał bramkarz MKS-u  Jakub Żurawski, tylko dzięki jego interwencjom grudziądzanie nie stracili więcej bramek, w 49 min. przewaga wzrosła do 2 bramek 23 – 21.

Ostatnie minuty to ponowny popis w bramce Jakuba Żurawskiego i naszych zawodników w ataku, po bramkach Kostrzewy, Kruszewskiego, Barteckiego i Piernickiego objęliśmy prowadzenie, które dowieźliśmy do końca spotkania, wygrywając drugie spotkanie w rozgrywkach I ligi 26 – 29 (13-14).

Kolejne spotkanie szczypiorniści, rozegrają w Grudziądzu 15.10. niedzielne popołudnie o godz. 15.00 a rywalem będzie rezerwy ORLEN Wisła II Płock, na które serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.