joomla templates top joomla templates template joomla

Wyrównane spotkanie z Grunwaldem Poznań to za mało by osiągnąć zwycięstwo

Do spotkania grudziądzcy szczypiorniści przystąpili mocno zmobilizowani z nastawieniem zwycięstwa bo tylko trzy punkty dawały szanse na pewne utrzymanie.

Od pierwszych minut gra była wyrównana a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W tym okresie dobrze prezentował się w bramce Jakuba Żurawski, gra w ataku mogła się podobać kibicom, w 14 min po bramce Pawła Kruszewskiego z „siedmiu metrów” był remis po 7.
 
Chwilę później po niecelnym rzucie Orłowskiego, Prietza i zgubionej piłce to wojskowi z Poznania objęli szybko prowadzenie w 17 min było 7 – 10 , Kruszewski zmniejsza stratę z karnego 8 – 10.
 
Od 20 min w bramce pojawił się Maciej Ziółkowski i swoimi interwencjami (obrona karnego) dał sygnał do odrabiania strat. W 19 min po bramce Kożanowskiego jest remis po 11 a chwilę później po bramkach Prietza grudziądzanie objęli prowadzenie 13 – 12 .
Ostatnie minuty pierwszej połowy to gra wyrównana, ale to wojskowi schodzili na przerwę z dwubramkową przewagą 14 – 16, grudziądzanie w tym okresie grali w podwójnym osłabieniu na ławkę kar powędrowali Kruszewski i Piernicki.
 
Druga część spotkania to gra wyrównana lecz przewagi nie można było odrobić, ten okres to mało skuteczna gra w ataku zawodników z Grudziądza.
 
W 50 min tym razem Kruszewski myli się z siedmiu metrów a co gorszę tracimy bramki grając w przewadze liczebnej i na tablicy widnieje wynik 23 – 27 w 51 min.
 
Ostatnie minuty trenerzy próbują ratować wynik i za bramkarza wchodzi siódmy zawodnik w pole. Na 3 minuty przed końcem spotkania poznaniak Nieradko otrzymuję karę dwóch minut, niestety na nie wiele się to zdało mimo obrony karnego przez  Mateusz Knopika. Paweł Kruszewski fauluje i wędruje na ławkę kar i tym samym tego meczu grudziądzanie już nie wygrają i po wyrównanym spotkaniu ulegają Grunwaldowi Poznań 28 – 32 (14 – 16)
 
Podsumowując.
 
Było to ważne spotkanie dla obu drużyn, poznaniacy walczą o podium natomiast grudziądzanie o utrzymanie w lidze. Zawody mogły się podobać publiczności, gra była szybka dużo bramek oraz interwencji brakarzy. MKS Grudziądz przegrał to spotkanie obroną, nie utrudniali „życia” przyjezdnym no i nie potrafili znacząco wykorzystać grę w przewadze.
 
Jak się później okazało, w Warszawie zwyciężyli Gwardziści z Koszalina i zapewnili sobie pozostanie w lidze, natomiast grudziądzanom pozostaje godnie pożegnać się z ligą w Olsztynie oraz w Grudziądzu 02.czerwca z Mazurem Sierpc i liczyć, że Polski Związek powiększy ligę a do tego się przymierza.
 
Skład i bramki:
 
Żurawski; Ziółkowski; Knopik – Piernicki-2; Nalaskowski-1; Kożanowski-4; Orłowski-2; Kostrzewa-2; Bartecki-3; Kruszewski-7;Saraczyn-1; Prietz-5; Maćkowski-1
 
KARY:
MKS – 14 min.
Grunwald – 12 min.
Najwięcej dla Grunwaldu Poznań – Baraniak Marek – 6 
 
 

Sponsorzy: