joomla templates top joomla templates template joomla

MKS Grudziądz nie składa broni o utrzymanie w lidze, pokonując Pomezanię Malbork

W 27 kolejce grudziądzcy szczypiorniści udali się do Malborka z myślą zdobycia punktów, tym bardziej, że tuż przed zawodami znali wynik Gwardii Koszalin (zwycięstwo nad Płockiem) to nie podcięło skrzydeł i od pierwszych minut byli mocno zmotywowani.

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały niespodzianki jaką sprawili grudziądzanie, zawody wyrównane chociaż zawodnicy obu zespołów nie ustrzegli się błędów w ataku, skutecznością razili z obu stron.

Po kwadransie gry to Malborczycy prowadzili 7 – 5; 9 – 7, w 20 min. po bramkach Kruszewskiego i Barteckiego doprowadzamy do remisu po 9 a chwilę później Nalaskowski poprawił i grudziądzanie objęli prowadzenie 9 – 10.

Radość trwała jednak krótko, po błędach w obronie to gospodarze teraz objęli prowadzenie w 27 min na tablicy widniał wynik 14 – 13. W 29 min Żurawski broni karnego i dał sygnał do szybkiego odrabiania strat, piłka ręczna jest szybką grą i w 50 sek. rzucamy 2 bramki i tak kończy się pierwsza połowa 14 – 15 dla MKS Grudziądz.

Druga część spotkania to szybko objęte prowadzenie grudziądzan, po bramkach Kruszewskiego, Prietza i Orłowskiego prowadzimy 15 – 18 od 40 min kiedy na tablicy widniał wynik 17 – 20 to grudziądzanie kontrolowali wynik w 49 min prowadzimy już 21 – 25.
Przewaga mogła być wyższy, ale nie rzucamy karnych Pożoga i Rozwadowski mylą się z 7 metrów.

Wynik końcowy ustala Grabowski Marcin 24 – 29 i niespodzianka stała się faktem.

Podsumowując, grudziądzanie są w trudnej sytuacji w tabeli, ale walczą i chcą wygrywać nawet z zespołem wyżej notowanym w tabeli. Pochwalić trzeba zespół, że mimo znanego wyniku w Koszalinie (dla grudziądzan niekorzystny) nie zniechęciło zawodników do walki o zwycięstwo, wręcz odwrotnie. Dobra postawa bramkarzy Żurawskiego i Ziółkowskiego skuteczność pozostałych zawodników dała trzy punkty. Ważne, że po kontuzji wraca do zespołu Orłowski a do kolejnego spotkania podchodzimy z nadziejami na zwycięstwo,  zapraszamy wszystkich kibiców i liczymy na doping.

Zawody z Grunwaldem Poznań rozpoczną się w sobotę 19.05. o godz. 17.00 hala Lotnisko