joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejna porażka w stolicy, która nie powinna się przytrafić. 25: 28 w spotkaniu z AZS UW

 
Szczypiorniści MKS Grudziądz udali się do Warszawy z myślą zrewanżowania się za porażkę w pierwszej rundzie. Zespół akademików w tabeli zajmuje wysokie V miejsce i ma tylko 5 punktów straty do lidera. Takiej różnicy na placu gry nie było widać. Od pierwszych minut zawody były bardzo wyrównane raz jedna raz druga drużyna nieznacznie prowadziła.
 
W 20 min. grudziądzanom przytrafił się przestój w grze, po niecelnych rzutach Kruszewskiego, Kożanowskiego i Barteckiego akademicy osiągnęli najwyższą przewagę 7 – 12, od tego momentu zawodnicy grudziądzcy zaczęli odrabiać straty. Po bramkach Kruszewskiego i Kostrzewy (nieskuteczny karny) na przerwę schodzili ze stratą duch bramek (11 – 13 ) 
 
Drugą część spotkania od osłabienia na ławkę kar powędrował Bartecki, mimo tego bramkę zdobywa Orłowski i jest już 12 – 13 natomiast w 36 minucie spotkania znowu Bartecki otrzymuje karę tym razem jest to czerwona karka (gradacja kar), to powoduje trudną sytuację kadrową grudziądzan. Ten okres gry zawodnicy MKS Grudziądz co raz częściej wędrują na ławkę kar, mimo tego udaje im się mieć kontakt z akademikami z Warszawy. W 45 min spotkania na krótko grudziądzanie obejmują prowadzenie 18 – 19 
 
Niestety po tym dobrym okresie gry, przytrafiają się błędne decyzje Orłowski, Bieniek, Piernicki, nieskuteczność oraz kary powodują kontrataki gospodarzy i w 55 min. spotkania akademicy prowadzą 26 – 20, ostatnie minuty zawodnicy z Grudziądz próbują jeszcze odrobić straty, ale brakuje czasu. Przegrywamy kolejne spotkanie 25 – 28 .
 
Podsumowując, grudziądzanie zagrali dobre zawody z dużo wyżej notowanym zespołem, który nie był aż tak lepszy od grudziądzan. Znowu naszym zawodnikom przytrafiają się przestoje, można mieć pretensje do doświadczonych zawodników i ich decyzji, zbyt duża ilość nie wymuszonych błędów i skuteczność w ważnych momentach zawodów, była przyczyną porażki, która po raz kolejny nie powinna się przydarzyć. Szkoda bo sytuacja zespołu jest nie do pozazdroszczenia.
 
Kolejne zawody zawodnicy MKS Grudziądz zagrają w Gorzowie Wielkopolskim dnia 10.02.2018 roku o godz. 18.30
 
Skład i bramki: 
Żurawski – Ziółkowski; Piernicki-1; Kostrzewa-5; Rozwadowski; Rudnicki; Bartecki-2; Pożoga-1; Orłowski-2; Kruszewski-8; Bieniek-5; Saraczyn; Grabowski; Landzwojczak; Kożanowski-1
 
KARY – MKS – 14 min
AZS UW – 10 min 
 
 
 

Sponsorzy: