joomla templates top joomla templates template joomla

Porażka, która nie powinna się przydarzyć stała się faktem. Przegrana z Sierpcem 23:24

 
Szczypiorniści bardzo mocno skoncentrowani przystąpili do spotkania, było widać, że chcą zmazać ostatnie nieudane spotkania jak również zdobyć tak potrzebne punkty.
 
Od pierwszych minut zawodów uwidoczniła się lekka przewaga grudziądzan, w 18 minucie było 4 – 7 dla MKS Grudziądz, dobrze w tym okresie gry prezentowała się obrona a i Żurawski w bramce swoje zrobił. Mimo kar naszych zawodników Bartecki, Landzwojczak i  Orłowski oraz nieskuteczność skrzydłowych udało się grudziądzanom utrzymywać 2 – 3 bramkowa przewagę.( 10 – 13 )
 
W przerwie dużo mówiliśmy jak zagrać drugą część spotkania by utrzymać przewagę, niestety zawodnicy Orłowski, Bartecki dosłownie oddają piłkę w ręce obrońcom i tracimy dwie bramki pod rząd. W 36 min. zawodnicy Mazura Sierpc zostają dwukrotnie ukarani i aż się prosiło zdobyć bramki. Niestety w naszych zawodników wkradł się strach przed podjęciem decyzji oddania rzutu na bramkę, doświadczeni zawodnicy Orłowski, Kostrzewa podejmują złe decyzje i tylko szczęście nie pozwala gospodarzą objąć prowadzenia w tym czasie gry.
 
W 42 minucie po nie skutecznych rzutach, Kruszewskiego, Sarczyna, Nalaskowskiego i Bieńka (wszyscy skrzydłowi) tracimy jednobramkową przewagę i w 48 minucie jest 20 – 18 dla gospodarzy. Taka sytuacja na tablicy wyników utrzymuję się do 56 minuty 22 – 19 .
 
W 56 minucie trenerzy grudziądzan decydują się na grę „każdy swego” i mozolnie odrabiają straty, najpierw jest obrona karnego ( Żurawski) i po bramce Orłowskiego w 58 min. na tablicy widnieje 23 – 22 dla Mazura Sierpc.
 
Na 30 sekund prze końcem gospodarzom nie udaję się zdobyć bramki interwencja Ziółkowskiego, posiadamy piłkę z szansą na remis, który dają możliwość zdobycia punktów po serii karnych. Niestety złą decyzję podjął Orłowski, za szybko zdecydował się na rzut (niecelny) i było po meczu, żal z nie wykorzystanej szansy.
 
Podsumowując, nie można wygrać zawodów skoro nie wykorzystuje się 11 sytuacji stuprocentowych większość skrzydłowych a i rozgrywający na których spoczywa trzon zespołu mylili się w tym dniu, złe decyzje i brak skuteczności to były przyczyny kolejnej porażki, porażki która nie powinna się przydarzyć. Teraz zaczyna się runda rewanżowa a dla grudziądzan bardzo trudny okres gry, muszą zdobywać punkty a jak widać punkty uciekają zespołowi, który walczy o utrzymanie w I lidze.
 
SKŁAD i bramki: Żurawski-Ziółkowski; Piernicki-1;Kostrzewa-7;Rudnicki;Bartecki-1;Pozoga-2; Nalaskowski-1; Orłowski-4;Kruszewski-4;Bieniek;Saraczyn;Landzwojczak-1; Kożanowski-2
 
KARY:
MKS – 12 minut
MAZUR – 8 minut
 
W najbliższym dniach grudziądzan czeka pracowity tydzień już w środę 31.01. o godz. 20.00 do Grudziądza przyjedzie zespół ekstraklasy Wybrzeże Gdańsk i w ramach 1/16 Pucharu Polski rozegra spotkanie, następnie już 03.02.18 szczypiorniści udadzą się do stolicy na zawody ligowe z ASZ UW Warszawą, w pierwszym spotkaniu ulegliśmy 32 – 33, także jest szansa na rewanż. 
 

Sponsorzy: