joomla templates top joomla templates template joomla

Porażka szczypiornistów z Grunwaldem Poznań na Nowy Rok 34: 39

 
Źle rozpoczęli grudziądzanie rok 2018 w rozgrywkach I ligi, tym bardziej, że zespół wojskowych „Grunwald Poznań” był w zasięgu szczypiornistów MKS Grudziądz.
 
Od początku zawodów grudziądzanie musieli „gonić” gospodarzy, jak się zbliżyli na 1-2 bramki to albo tracili piłki albo byli nieskuteczni. W 19 min przy stanie ( 12-8 dla Grunwaldu )po serii błędów na boisku pojawił się Kożanowski, który zmienił Orłowskiego i miał dobre wejście zdobył 2 bramki i miał 2 asysty w 24 min było już 14-13 dla Poznaniaków. 
 
Wydawałoby się, że teraz przełamiemy się i MKS Grudziądz obejmie prowadzenie, niestety, popełniamy błędy Orłowski, Kostrzewa, Kożanowski, gubią piłki w ciągu 4 minut tracimy 5 bramek nie rzucając żadnej, 29 min. 19 – 13 dla wojskowych. Powtarza się ten sam scenariusz co w każdym spotkaniu, po okresie dobrej gry przychodzą złe decyzje i trzeba znowu się męczyć by zbliżyć się do przeciwnika.
 
Ostatnie bramki pierwszej połowy zmniejszają przewagę do 19 – 15 dla Poznania.
 
Drugą część spotkania rozpoczęliśmy źle, nieskuteczne rzuty Orłowskiego i Barteckigo oraz słaba gra obronna spowodowała 7 bramkową przewagę wojskowych w 36 min było 23-16, chwilę później odrabiamy straty po bramkach Bieńka i Orłowskiego jest 23 – 19 dla Grunwaldu.
 
Dalsza część spotkania to szybka gra z obu stron z tym, że to wojskowi kontrolowali zawody i powiększali przewagę, w 53 min na tablicy wyników widniał wynik 36 – 29 dla Grunwaldu Poznań.
 
Grudziądzanie ostatnie minuty zdecydowali wycofać bramkarza i grać z przewagą zawodnika ( 7 x 6 ), na nie wiele się to zdało odrobili zaledwie 2 bramki i całe spotkanie przegrywają 39 – 34, spotkanie.
 
Podsumowując, grudziądzanie zagrali słabe spotkanie, mało skutecznie (3 karne nie rzucone) błędy w ataku (zgubione piłki) oraz w obronie. Jeszcze raz okazuje się, że po dobrych minutach gry przydarzają się przestoje w których grudziądzanie tracą dużo bramek. Również bramkarze w tym dniu nie byli skuteczni, interwencji jak na lekarstwo to wszystko miało wpływ na końcowy wynik całego spotkania.
 
Skład i bramki:
 
Żurawski-Ziółkowski-Knopik; Piernicki; Kostrzewa-4; Rudnicki; Bartecki-2; Pożoga-2; Nalaskowski; Orłowski-6; Kruszewski-8; Bieniek-7; Saraczyn; Grabowski; Lnadzwojczak-1; Kożanowski-4
 
Kary:
 
MKS-14 min 
WKS-10 min
 
Teraz szczypiornistów czeka trudne spotkanie z Warmią Olsztyn, która w Pucharze Polski pokonała zespół ekstraklasy MMTS Kwidzyn. Zawody rozpoczną się o godz. 17.00 w dniu 20 stycznia w hali przy ul. Nauczycielskiej 19, serdecznie zapraszamy kibiców.

Sponsorzy: