joomla templates top joomla templates template joomla

Porażka z liderem MKS Real-Astromal w Lesznie nie przynosi ujmy 30:24 (15:14)

 
Grudziądzanie do Leszna udali się w optymalnym składzie z założeniem utrudnienia liderowi zdobycia łatwych punktów. Tak też się stało, szczypiorniści MKS Grudziądz od pierwszych minut prezentowali się dobrze, sprawiali gospodarzom wile problemów.
 
W pierwszej części spotkania dużo się działo na parkiecie, twarda i nieustępliwa gra mogła się podobać kibicom. Tylko był jeden problem co kila minut była przerywana ze względu na nieszczelny dach, trzeba było wycierać posadzkę (jak można taką halę dopuścić do rozgrywek, z tego powodu zawody przedłużyły się o 20minut) 
 
Druga część spotkanie nie zmieniła się, ale niestety w 41 minucie nastąpił przestój, najpierw obroniony karny przez Żurawskiego przy biernej postawie obrońców poprawia Giernas (8 br.) i jest 21-19, chwilę później nie rzucamy karnych (Kostrzewa i Kruszewski ) mylą się z 7 metrów co wykorzystują gospodarze do tego kilka nie wymuszonych błędów spowodowało przewagę gospodarzy w 52 min 26 – 20 
 
Próba zmiany ataku 7 x 6 na niewiele się zdała, bo w to wszystko włączyli się sędziowie z Wrocławia i Lubina, dziwne kary Barteckiego i czerwień Landzwojczaka spowodowały, że nie udało Grudziądzanom zmniejszyć rozmiarów porażki.
 
Podsumowując, zespół zaprezentował się poprawnie, zważywszy grając z liderem rozgrywek na jego terenie. Ale zawsze jest coś do czego można się przyczepić, nie można nie wykorzystywać sytuacji do zdobycia bramek tzw „ setki” a było ich trochę oraz 3 nie rzuconych karnych, jakby to policzyć mogłoby być ciekawie do końca spotkania, a tak mamy kolejną porażkę.
 
Skład i bramki:
 
Żurawski-Ziółkowski; Piernicki; Kostrzewa-9; Rudnicki; Bartecki-3; Pożoga; Orłowski-8; Kruszewski-2; Bieniek; Saraczyn-1; Grabowski; Landzwojczak-1
 
Najwięcej dla Leszna -  Giernas-8 oraz Przekwas-6
 
Teraz szczypiornistów czeka arcytrudne spotkanie z SPR GKS Żukowo, tzw. mecz o 6 pkt., jeżeli MKS myśli o walce o utrzymanie to spotkanie trzeba obowiązkowo wygrać.
 
Zawody rozpoczną się 25 listopada o godz. 18.00, serdecznie zapraszamy kibiców i liczymy na głośny doping.

Sponsorzy: