joomla templates top joomla templates template joomla

Finał Ogólnopolskiej Akcji "Ręczna na Orliku"

 

           W dniach 12 – 14 czerwca w Kaliszu, odbyło się wielkie święto piłki ręcznej. O tytuły mistrzów Polski Orlików walczyły 32 drużyny, 16  dziewcząt i 16 chłopców, które zwycięsko zakończyły kwalifikacje wojewódzkie. To finał wielkiej ogólnopolskiej akcji „Ręczna na Orliku”, którą Fundacja Orły Sportu organizuje przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce.

Podczas rywalizacji sportowej w Kaliszu szczypiorniści z Grudziądza, pod trenerskim okiem Pana Bartłomieja Dominikowskiego, zajęli V miejsce w Polsce.

          W meczu ćwierćfinałowym zabrakło trochę szczęścia, przegrywając z drużyną z województwa zachodniopomorskiego 15 – 11 ( która w końcowej klasyfikacji wygrała rozgrywki – mistrz Polski), odpadliśmy z turnieju zajmując ostatecznie V miejsce w Polsce.

Wyniki:

SP Grudziądz (kujawsko- pomorskie)

Grupa C

  • Kujawsko Pomorskie -  Dolnośląskie     9 : 6
  • Kujawsko Pomorskie – Wielkopolskie 16 : 4
  • Kujawsko Pomorskie – Kalisz             10 : 0

Ćwierćfinał

  • Kujawsko Pomorskie – Zachodniopomorskie 11 : 15 ( 6 : 4 )

Skład SP Grudziądz: Adam Rutecki, Krystian Tafliński, Filip Buchaj, Iwo Czarnewicz, Szymon Kościecha, Błażej Dominikowski, Szymon Lewandowski

Trener: Bartłomiej Dominikowski 

 

Składamy serdeczne gratulacje zarówno dla trenera, jak i dla zawodników! :)