joomla templates top joomla templates template joomla

Szesnaste zwycięstwo szczypiornistów MKS Grudziądz.

Grudziądzanie powrócili na własny parkiet po trzech wyjazdach i to w dobrym stylu! Od pierwszych minut narzucili swój własny styl gry. W 6 minucie było już 6 – 3 i chyba łatwo zdobywane bramki spowodowały uśpienie gospodarzy. Drużyna z Iławy wykorzystała serie błędów grudziądzan i w 10 minucie wyszli na jednobramkowe prowadzenie 6 – 7. Szczypiorniści MKS-u przebudzili się dopiero w 11 minucie po bramkach Rumniaka i Bieńka. Objęli prowadzenie 11 – 9 i systematycznie powiększali prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się 24 – 18 dla grudziądzan.

Druga połowa spotkania to popis naszego lidera strzelców Pawła Kruszewskiego. Przez 7 minut strzelił 5 bramek z kontrataków, a to za sprawą dobrze funkcjonującej obronie. W 39 minucie MKS prowadził już 33 – 21. Taka przewaga pozwoliła na wprowadzenie zawodników, którzy mniej przebywali na boisku. Mimo zmian, zawodnicy nie pozwolili na odrobienie strat drużynie iławskiej. Ostatni kwadrans nic nie zmienił w grze oraz na tablicy wyników, więc grudziądzanie odnieśli swoje 16 zwycięstwo  w rozgrywkach i będą zmierzać po kolejne. Całe spotkanie zakończyło się 45 – 30.

Podsumowując, grudziądzanie poza przespaniem 5 minut spotkania w pierwszej połowie, zagrali pozytywnie. Przeciwnik nie zmusił do większego wysiłku, chociaż nie powinien aż 30 bramek rzucić.