joomla templates top joomla templates template joomla

Porażką grudziądzanie zakończyli zawody wyjazdowe w Kwidzynie 30 – 26

          Już przed spotkaniem można było wyczuć napięcie wśród zawodników obu zespołów sąsiadujących regionalnie. Jednak na boisku to gospodarze szybciej opanowali nerwy, w 10 minucie spotkania objęli prowadzenie 7 – 4.

          Wzięty czas przez trenera grudziądzan na niewiele pomógł. Uzyskana przewaga była kontrolowana przez kwidzynian do 22 minuty. Po bramkach Rumniaka i Kruszewskiego grudziądzanie zbliżyli się na jedną bramkę 13 – 12. Niestety w 24 minucie na ławkę kar powędrował Sebastian Rumniak, co wykorzystali kwidzynianie i ponownie objęli trzybramkową przewagę 16 – 13. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa zawodów.

         Druga część spotkania to wyrównana gra z utrzymującą się przewagą gospodarzy. W 35 minucie karnego nie rzuca Paweł Kruszewski, a do tego kary otrzymują Orłowski i Rumniak. To wszystko miało wpływ na dalszą grę grudziądzan, tracimy kolejne bramki nie rzucając żadnej. W 40 minucie było 23 – 15,  największa przewaga zespołu gospodarzy. Chwilę później ponownie nie rzuca karnego Kruszewski, a bramkarz kwidzynian - Żurawski w tym okresie gry jest nie do pokonania ( 3 obronione karne).

        Przy tak słabej dyspozycji naszych zawodników, trudno było uwierzyć, że jesteśmy w stanie odrobić tak duże straty, więc pozostała tylko kosmetyka wyniku. Całe spotkanie przegrywamy zasłużenie 30 – 26 mimo, że aż tak słabym zespołem nie byliśmy.

Podsumowując, przegrane zawody spowodowały, że nawet matematyczne szanse na zajęcie drugiego miejsca, jest niemożliwe. Przegraliśmy, bo nie daliśmy rady opanować emocji. Już w szatni można było wyczuć ogromne napięcie. Do tego trzeba dodać, że zespół nie realizował zadań, a i zawodnicy zawodzili, bramkarze również nie pomagali. To wszystko nie mogło się przeciwstawić dobrze dysponowanym gospodarzom, zespołowi z Kwidzyna.

SKŁAD i bramki:

Knopik – Ziółkowski – Spychalski; Piernicki-4; Kruszewski A.-2; Bienie-1; Karwasz; Grabowski; Wróblewski; Bartecki-2; Prietz-1; Twardo-1; Orłowski-1; Guttmann; Kruszewski P.-7; Rumniak-7

KARY        MKS – 10 min.                                           Kwidzyn – 10 min.

        

Kolejne spotkanie szczypiorniści MKS Grudziądz, rozegrają 16.03. o godz. 17.00 w Czersku. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem MKS-u 36-28.