joomla templates top joomla templates template joomla

Wyprawa szczypiornistów MKS–u na Kaszuby przyniosła zwycięstwo 27 – 28 (15–16).

 

               Piłkarze ręczni odnieśli cenne zwycięstwo pokonując wicelidera na jego własnym terenie Tytanów Wejherowo. Od pierwszych minut grudziądzanie mocno stanęli w obronie. Wykorzystując błędy gospodarzy, objęli szybko prowadzenie 1 – 3, a w 7 minucie 3 – 6, mimo osłabienia spowodowanego karą Barteckiego. Niestety pechowa 13 minuta spotkania, po serii błędów oraz grze w osłabieniu ( Bieniek ), to wicelider objął w 19 minucie prowadzenie 10 – 9. Grudziądzanie szybko podnieśli się i po bramkach Rumniaka i Kruszewskiego, ponownie szczypiorniści MKS-u objęli prowadzenie 11 – 12 w 24 minucie. Do końca pierwszej połowy zespoły grały „bramka za bramkę”,  a różnica pozostała po stronie grudziądzan, którzy wygrali 15 – 16.

              Druga połowa rozpoczęła się źle dla MKS-u. Na ławkę kar powędrowali Piernicki i Kruszewski Adam. Grając w podwójnym osłabieniu, pozwoliliśmy Tytanom objąć ponownie prowadzenie 19 – 18 w 37 minucie. Tylko chwilę cieszyli się gospodarze, bo po bramkach Barteckiego, Rumniaka i Kruszewskiego, w 47 minucie było 20 – 23 i wydawałoby się, że trzeba dorzucić jedną lub dwie bramki i będzie wynik „ułożony”. Niestety w piłce ręcznej nic nie jest pewne. Po błędach i niewykorzystanych sytuacjach bramkowych, ponownie Tytani objęli prowadzenie w 52 minucie 24 – 23.

            Od tego momentu prowadzenie zmieniało się bardzo szybko, ostatnie minuty lepiej wytrzymali nerwowo grudziądzanie i po kontrach Barteckiego i Kruszewskiego „zdobyliśmy” Wejherowo wygrywając 27 – 28.

            Podsumowując spotkanie stało na wysokim poziomie, gra mogła się podobać licznie przybyłym kibicom. Jeżeli chodzi o nasz zespół, zawodziła skuteczność. Gdyby to wykorzystali gra byłaby spokojniejsza, ale najważniejsza jest wygrana i z tego się bardzo cieszymy.

Skład i bramki:

            Ziółkowski – Knopik – Spychalski – Piernicki-1; Kruszewski A.-1; Bieniek-1; Karwasz; Bartecki-3; Prietz-3; Twardo-2; Orowski-2; Kruszewski-9 Wróblewski; Grabowski; Rumniak-6

KARY:                                   Wejherowo – 2 min.                         Grudziądz – 12 min.

 

W najbliższy termin grudziądzanie wybierają się do Kwidzyna, lidera rozgrywek. Zawody odbędą się 9 marca o godz. 20.00 w hali sportowej na ul. Wiejskiej – zapraszamy kibiców.