joomla templates top joomla templates template joomla

Derby regionu dla MKS Grudziądz.

       Obecność Prezydenta Grudziądza Pana Macieja Glamowskiego na zawodach miała pozytywny wpływ na zawodników. Od pierwszych minut spotkania zarysowała się przewaga grudziądzan, która spowodowała, że już w 8 minucie trener brodniczan zmuszony był wziąć czas dla drużyny. Na niewiele się to zdało. Grudziądzanie nie zwalniali tempa, po kwadransie i obronie karnego przez Macieja Ziółkowskiego, na tablicy widniał wynik 9 – 3. W tym fragmencie gry dobrze funkcjonowała obrona - tutaj doskonałe prezentował się nowy zawodnik MKS Grudziądz, Adam Twardo ( pięciokrotny Mistrz Polski z Wisłą Płock), natomiast w kontrach brylował  Kruszewski Paweł. To wszystko miało wpływ na wynik, pierwsza połowa zakończyła się wysokim prowadzeniem 16 – 6.

            W drugiej połowie grudziądzanie nie zwalniali tempa. Po bramkach Rumniaka i Prietza systematycznie powiększali przewagę. W 43 minucie szczypiorniści MKS-u prowadzili 23 – 11, natomiast na 10 minut przed końcem spotkania było 25 – 12. Tak wysokie prowadzenie pozwoliło na wprowadzenie zawodników, którzy mniej przebywali na boisku. Tu trzeba wspomnieć, że nie pozwolili na odrobienie strat przez brodniczan.

Spotkanie zakończyło wysokim zwycięstwem MKS Grudziądz 30 – 18 i można powiedzieć, że zrewanżowali się z okładem przyjezdnym za porażkę w I rundzie.

        Podsumowując, grudziądzanie wychodząc na boisko byli mocno zmotywowani i skoncentrowani do potyczki sportowej. Można stwierdzić, że praktycznie wszystko wychodziło. W obronie brylowali duety: Twardo-Rumniak i Prietz-Bartecki. Swoje dołożyli Kruszewski i Orłowski w ataku, a wspierał w bramce Ziółkowski. To wszystko mogło się podobać licznie przybyłym kibicom, w tym Panu Prezydentowi Maciejowi Glamowskiemu, który swoją obecnością sprawił miłą niespodziankę zarówno zawodnikom, jak i kibicom.

Skład i bramki:

Ziółkiwski-Knopik-Spychalski – Piernicki-1; Bieniek-2; Karwasz; Bartecki-2; Prietz-2; Twardo-3; Orłowski-3; Kruszewski-10; Wróblewski; Guttmann-1; Grabowski; Ejzygmann; Rumniak-6

Grudziądzan czekają arcytrudne spotkania wyjazdowe, najpierw 2 marca w Wejherowie oraz09 marca w Kwidzynie. Zespół jest „w gazie” i trzeba to wygrać.