joomla templates top joomla templates template joomla

Zwycięstwem zakończyła się wyprawa do Olsztyna w zaległej 17 kolejce II ligi.

            W zaległym spotkaniu szczypiorniści MKS Grudziądz, pokonali młodzież Olsztyńską 25 – 37 ( 13 – 18 ). Od pierwszych minut grudziądzanie przejęli inicjatywę na boisku, korzystając z niewymuszonych błędów gospodarzy. Szybko objęli prowadzenie i w 5 minucie spotkania  było już 1 – 5 .

            Pojedyncze rzuty na bramkę Lewandowskiego, tylko na chwilę pozwalały gospodarzom zmniejszyć różnicę. W 20 minucie na tablicy widniał wynik 6 – 14 dla MKS-u. Taki wynik spotkania pozwolił trenerowi wprowadzić na boisko zawodników, którzy rzadziej mieli sposobność przebywać na parkiecie. Guttmann, Karwasz, Wróblewski oraz Ezygmann dawali zmiany pierwszemu zespołowi. Taką sytuacje wykorzystywali gospodarze. Po bramkach Ostrówki i Wicinka poprawili wynik spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się 13 – 18 dla MKS Grudziądz.

            Drugą część spotkania grudziądzanie również zaczęli od mocnego uderzenia. Przez 6 minut drugiej połowy zdobyliśmy 7 bramek, a brylował w tym fragmencie gry lider w klasyfikacji strzelców - Paweł Kruszewski. W 45 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 16 – 27 dla MKS Grudziądz. Od tej minuty ponownie zostali wprowadzeni zawodnicy z drugiego składu, dając odpocząć swoim kolegom. Niestety ostatnie minuty spotkania zawodnicy z Grudziądza częściej siedzieli na ławce kar niż na boisku, grając nawet w czterech. Chyba za bardzo chcieli się pokazać i często przekraczali przepisy gry, co skutkowało karami. Mimo takiego osłabienia, wynik spotkania nie uległ znacznej zmianie i zasłużone zwycięstwo odnieśli szczypiorniści MKS-u.

           Podsumowując, spodziewaliśmy się większego oporu ze strony gospodarzy, ale zawodnicy z Olsztyna chyba byli zmęczeni Mistrzostwami Polski, gdyż w miniony weekend grali w Płocku. Wprawdzie nie awansowali do finału, jednak w klasyfikacji drużyn zajęli wysokie 10 miejsce w Polsce.

Skład i bramki:

Ziółkowski – Knopik – Spychalski : Piernicki-3; Bieniek-2; Karwasz; Bartecki-3; Prietz-4; Orłowski-3; Kruszewski-12; Wróblewski-2; Guttmann-1; Grabowski-2; Ejzygman; Rumnia-5

KARY : MKS – 16 min / Olsztyn – 10 min

W najbliższy weekend 23.02. o godz. 17.00 czeka nas trudne spotkanie (derby) z MKS Brodnica. Obie drużyny mają tyle samo punktów i zajmują 3-4 miejsce w tabeli.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, bo przecież bez Waszego wsparcia będzie trudno odnieść zwycięstwo.