joomla templates top joomla templates template joomla

Cenne zwycięstwo w Gdańsku odnieśli szczypiorniści grudziądzcy

 

             Od wygranej w nowym roku rozpoczęli II rundę rewanżową Grudziądzanie, jest to cenne zwycięstwo, zważywszy na to, że zostało osiągnięte na terenie Gdańska.

             Zawody od pierwszego gwizdka były wyrównane. Ostra i nieustępliwa gra mogła się podobać przybyłym licznie kibicom na obiekt Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku.

            W 16 min. 7:3 prowadzili Gdańszczanie, by po chwili w 22 min, już ulegali Grudziądzanom 8:9. Taki obraz gry utrzymywał się przez cały mecz. Pierwsza część spotkania zakończyła się jednobramkową przewagą gospodarzy SMS II Gdańsk 13 – 12.

            Drugą część spotkania dobrze rozpoczęli grudziądzanie. W 35 min. po bramce Rumniaka objęliśmy jednobramkowe prowadzenie 15 – 16. Niestety w 37 min. złej zmiany (podobno)  dokonał Michał Bartecki i otrzymał karę 2 minut, a że była to trzecia kara, otrzymał czerwoną kartkę i już więcej nie wszedł na boisko. Była to trudna sytuacja, bo w rezerwie pozostał Guttmann Mateusz, który w trudnych sytuacjach zrobił dobrą zmianę.

            Prowadzenie na tablicy wyników zmieniało się bardzo szybko. W 49 min. przy obustronnym osłabieniu zespołów, po bramkach Kruszewskiego i Orłowskiego, objęliśmy prowadzenie  28 – 25, którego już nie oddaliśmy do końca spotkania. Pokonaliśmy zespół SMS II Gdańsk 28 – 31 (13-12).

Podsumowując, zespół dobrze zagrał kolektywnie, nie ustrzegliśmy się jednak błędów, głównie zawodziła skuteczność i to jest przede wszystkim do poprawienia.

SKŁAD i Bramki:Ziółkowski ; Knopik ; Spychlski ; Prietz T. – Grabowski-1; Piernicki-1; Bieniek-4; Karwasz; Bartecki-3; Orłowski-4; Kruszewski-12; Wróblewski; Guttmann; Prietz B.-2; Ejzygmann; Rumniak-4

Grudziądzan czeka teraz kolejne trudne spotkanie z Energetykiem Gryfino, które odbędzie się dnia 2 lutego o godz. 17.00, w hali sportowej na Lotnisku. 

Serdecznie zapraszamy i bardzo liczymy na kibiców i ich doping.