joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejne wysokie zwycięstwo szczypiornistów MKS Grudziądz.


Grudziądzanie po raz pierwszy mieli okazje zmierzyć się z zespołem z Kętrzyna, który dopiero drugi sezon gra w II lidze.

 

 

                  Kętrzynianie do Grudziądza przyjechali mocno osłabieni, kontuzje i wirusy grypowe mocno przetrzebiły zespół. Tylko przez pierwsze 6 minut stawiali opór grudziądzanom. W 6 min. MOSiR prowadził 2-4. W dalszej części spotkania to grudziądzcy szczypiorniści przejęli inicjatywę - przez 14 min. grudziądzanie zdobyli 12 bramek nie tracąc żadnej. W 19 min. czerwoną kartkę ujrzał Miklasz - zawodnik gości. Sytuacja ta spowodowała, że kętrzynianie do końca zawodów grali już tylko w siedmiu, (nie mając zmiennika).

Pierwsza część spotkania zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem 21 – 7 dla MKS-u.

            Druga połowa zawodów była szansą do wprowadzenia zawodników, którzy do tej pory nie mieli okazji pokazać się publiczności oraz popracować nad nowymi rozwiązaniami.

Wszyscy zawodnicy mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności szerokiej publiczności, która w tym dniu przybyła do hali „LOTNISKO”. 

Smaczkiem tego spotkania była rywalizacja zawodników, którzy przewodzą w klasyfikacji strzelców II ligi: Paweł Kruszewski – 115 bramek i kętrzynianin Dominik Pałasz – 96 bramek. Pojedynek wygrał grudziądzanin odpowiednio  12 – 8 i tym samym umocnił się w klasyfikacji strzelców.

Całe spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem MKS Grudziądz, 41 – 17 (21 – 7).

 

 

Na najbliższe spotkanie, kończące I rundę rozgrywek, grudziądzanie udadzą się do zaprzyjaźnionego TORUNIA na derby (województwa toruńskiego). Zawody odbędą się w niedzielę 16.12. o godz. 14.00 - Hala AZS UMK ul. św. Józefa 17 – serdecznie zapraszamy kibiców.

SKŁAD i bramki:

Ziółkowski-Prietz T.-Knopik ; Piernicki-5; Bieniek-1; Rumniak-2; Karwasz-2; Bartecki-5; Prietz B.-3; Kożanowski-2; Orłowski-1; Kruszewski-12; Wróblewski-1; Guttmann-1; Grabowski-5; Ejzygmann-1